3 דרכים לצבור ניסיון בלי ניסיון

איך לצבור ניסיון בלי ניסיון? 🐣

אחד האתגרים המרכזיים עבור אנשים שרוצים להיכנס לניהול מוצר הוא שמעסיקים מחפשים ניסיון קודם בניהול מוצר, לפעמים אפילו נראה מודעה למשרת ג'וניור עם דרישה לשנתיים ניסיון. נשמע כמו מלכוד 22 קלאסי.. או שאולי לא?

נכון שיש מעסיקים שבלי שרשום לכם בקורות החיים "מנהל מוצר" לא יסכימו לקחת את הצ'אנס אבל יש מנגד הרבה מגייסים שמוכנים לבדוק (כל עוד הצלחתם לספר סיפור קוהרנטי של הצלחה בקורות החיים).

אז מה עושים?

ניסיון בלי טייטל בעבודה

אולי תתפלאו, אבל גם אנליסט שבונה דשבורד ודוחות עושה עבודת ניהול מוצר. הוא מאפיין את הצרכים, חושב על היוזרים, בונה mvp ומקבל פידבק. תדאגו להדגיש ניסיון כזה ותארזו אותו כניהול מוצר. חשוב להדגיש, הכוונה היא לא שתגדירו את עצמכם כמנהלי מוצר מטעם עצמכם, אלא תבליטו תחת הטייטל של התפקיד הנוכחי (בדוגמא: אנליסט) את הניסיון שלכם מנקודת מבט של מנהל מוצר.

תבנו תיק עבודות

יש היום מגוון כלים שבהם אתם יכולים להשתמש כדי להדגים ידע בניהול מוצר גם בלי טייטל. תאפיינו מוצרים בתחומי העניין שלכם ותצברו תיק עבודות שתוכלו אח"כ להראות למנהל המגייס. אנקדוטה – פעם אשתי ביקשה ממני לבנות לה אפליקציית מובייל. אפיינתי את הצרכים שלה, הגדרתי דרישות, מצאתי מתכנתת באתר upwork ומעצב באתר fiverr ותוך כמה שבועות הייתה לנו אפליקציה בגוגל פליי בעלות של 55$. אפשר לבנות אפליקציות גם בלי לדעת לתכנת בכלל, אפילו אם הדבר היחיד שאתם יודעים להשתמש הוא google sheets… חפשו בגוגל glideapps והחיים שלכם ישתנו מקצה לקצה.

תתנדבו

הרעיון לפוסט הזה עלה לי אתמול בערב בזמן שהשתתפתי בפעם השנייה באירוע של Product League – PMing for a Better World. לערב אחד מגיעים מגוון עמותות ומנהלי מוצר כדי לפתור בהתנדבות את האתגרים של אותן עמותות. תדמיינו לעצמכם איך מגדירים active user בקהילה של חקלאים מנפאל, או איך עושים onboarding למתנדבים מזמביה. החוויה המדהימה הזו גרמה לי לחשוב שיש אלפי עמותות שזקוקות לידיים עובדות ואם תבואו באוריינטציה של מנהל מוצר תוכלו לצבור ניסיון משמעותי וליישם חומר תיאורטי. זה מצב של win win לכל הצדדים.

לסיכום, אתם לא צריכים לחכות שמישהו אחר יאפשר לכם להיות מנהלי מוצר, אתם יכולים כבר היום להיות. הטייטל יגיע בהמשך.

בהצלחה!

Ran Erez

Ran Erez

רן ארז הוא מנהל מוצר בכיר בחברת Taboola, בעל 6 שנות ניסיון בניהול מוצר. במהלך הקריירה שלו ניהל מספר מוצרים מוצלחים משלב הרעיון ועד להגעתם ללקוחות מרוצים.

כשותף-מייסד בקהילת Becoming Product Managers,
רן עוסק במנטורינג ומלווה מנהלי ומנהלות מוצר של העתיד בדרך לתפקיד הראשון שלהם.

אהבת את הפוסט? נשמח לשיתוף:

בפייסבוק
בלינקדאין
בווצאפ
באימייל

אולי יעניין אותך גם:

Becoming a PM

3 דרכים לצבור ניסיון בלי ניסיון

איך לצבור ניסיון בלי ניסיון? 🐣 אחד האתגרים המרכזיים עבור אנשים שרוצים להיכנס לניהול מוצר הוא שמעסיקים מחפשים ניסיון קודם בניהול מוצר, לפעמים אפילו נראה